Skontaktuj się z nami
Skontaktuj się z nami

Izolacja termiczna zbiorników 

Ochrona termiczna zbiorników, baków i rezerwuarów używanych do produkcji, transportu lub magazynowania cieczy technologicznych przyczynia się do efektywnego przebiegu procesów.

Przedmiotem izolacji (ochrony) termicznej mogą być:

Ochrona termiczna zbiorników, pojemników, cystern umożliwia:

Przy doborze materiału na izolacje zbiorników przemysłowych, baków i rezerwuarów ważne jest uwzględnienie właściwości wytrzymałościowych i deformacyjnych izolowanych obiektów. Optymalne obciążenia powierzchni, podparć i innych elementów muszą być poprawne technologicznie.  Wartości temperatur płynów technologicznych są różne w zależności od procesów ich wytwarzania (magazynowania), dlatego często wymagane są do stosowania materiały o szerokim zakresie temperatur roboczych. Przy zabezpieczaniu konstrukcji zbiorników przed kondensacją wskazane jest stosowanie materiałów o niskiej przepuszczalności pary wodnej. Zbiorniki i pojemniki z zawartością wysokotemperaturową skuteczniej izoluje się elastycznymi płytami lub matami, w tym na bazie włókien ceramicznych.

Specjaliści firmy szczegółowo zbadają produkty do ochrony cieplnej, zrealizują dostawy i w razie potrzeby wykonają prace przy montażu izolacji zbiorników i baków. Opis i zdjęcia z przeprowadzonych prac można znaleźć na stronie Projekty.

 

8

lata
doświadczenia

85+

zrealizowanych
projektów

50+

klientów
w 7 krajach

Projekty