Otrzymać konsultacje
Otrzymać konsultacje

Izolacja cieplna zbiorników, baków i rezerwuarów

Izolacja termiczna zbiorników, baków, rezerwuarów wykorzystywanych do produkcji, transportu lub przechowywania płynów technologicznych sprzyja efektywnemu prowadzeniu procesów technologicznych.

Urządzenia do izolacji termicznej mogą być:

Izolacja termiczna zbiorników, baków, rezerwuarów umożliwia:

Wybierając materiał do izolacji termicznej zbiorników, baków, rezerwuarów ważne jest, aby wziąć pod uwagę charakterystykę wytrzymałości i odkształcenia obiektów izolacyjnych. Technologicznie poprawnie obliczyć optymalne obciążenia powierzchni, podpór i innych elementów.  Wskaźniki temperatury cieczy procesowych różnią się w zależności od procesów ich wytwarzania (przechowywania), dlatego do zastosowania często potrzebne są materiały o szerokim zakresie temperatur roboczych. W przypadku ochrony konstrukcji pojemnościowych przed kondensacją zaleca się stosowanie materiałów o niskiej przepuszczalności pary. Zbiorniki i rezerwuary z zawartością wysokotemperaturową skuteczniej izolować elastycznymi płytami lub matami, w tym na bazie włókien ceramicznych. 

Specjaliści firmy szczegółowo przedstawią produkcję do izolacji termicznej zbiorników, baków, rezerwuarów, przeprowadzą dostawy i, jeśli to konieczne, wykonają prace związane z instalacją ochrony termicznej. Opis i zdjęcia wykonanych prac znajdują się w sekcji "Projekty".

 

3

lata
doświadczenia

60+

wykonanych
obiektow

120 000+

m2 izolacji
zostało zrobione