Otrzymać konsultacje
Otrzymać konsultacje

Izolacje przemysłowe dla kotłów energetycznych i pieców

Izolacja kotłów i pieców przemysłowych – jest to złożony proces ochrony ich powierzchni w celu jak najefektywniejszego zatrzymywania ciepła wewnątrz urządzenia. Ponieważ eksploatacja kotłów przemysłowych i pieców wymaga wysokich temperatur, to ich izolacja termiczna wykorzystywana jest do:

Izolacja kotłów energetycznych i pieców – co należy wziąć pod uwagę?

Przy projektowaniu konstrukcji termoizolacyjnej kotłów bardzo ważne jest uwzględnienie specyfiki działania tego typu urządzeń, na przykład narażenia na wysokie temperatury, mechaniczne rozszerzanie konstrukcji, wibracje i złożoność powierzchni. Dlatego izolacja cieplna kotłów i pieców przemysłowych są potrzebne materiały z wysokimi właściwościami termicznymi:

Zalety izolacji przemysłowych kotłów i pieców 

Właściwe podejście do rozwiązywania takich problemów, jak wybór materiałów, technologia pracy i wykonawcy, pozwoli osiągnąć wyższe wskaźniki jakości w działaniu sprzętu. Pomiędzy nimi:

Należy zauważyć, że zaleca się stosowanie konstrukcji wielowarstwowej (z zamknięciem styków) w celu zminimalizowania strat ciepła. Zaoszczędzi to również środki przy późniejszej eksploatacji sprzętu.

Długowieczność izolacji termicznej kotłów przemysłowych i pieców zależy od ich cech konstrukcyjnych i warunków eksploatacji, w tym od lokalizacji izolowanego obiektu, trybu pracy urządzeń, stopnia agresywności środowiska, intensywności działań mechanicznych. Termin służby materiału termoizolacyjnego i konstrukcji termoizolacyjnej jako całości zależy w znacznej mierze od rodzaju powłoki ochronnej i jakości prac instalacyjnych.

Nasza firma oferuje usługi izolacji termicznej kotłów i pieców przemysłowych, a także dostawę odpowiednich materiałów termoizolacyjnych Termo Protekt.

3

lata
doświadczenia

60+

wykonanych
obiektow

120 000+

m2 izolacji
zostało zrobione