Skontaktuj się z nami
Skontaktuj się z nami

Izolacje termiczne rurociągów 

Jednym z najważniejszych aspektów nowoczesnego oszczędzania energii jest izolacja termiczna rur (systemów rurociągów). Straty ciepła w systemach rurociągów są zmniejszane za pomocą różnych materiałów izolacyjnych. Izolacja jest potrzebna zarówno w małych domach prywatnych, jak i w dużych przedsiębiorstwach. Izolacja termiczna rurociągów wstępnie uwzględniona w kosztorysie projektu budowlanego znacznie obniży koszty eksploatacji i dalszych napraw sieci.

Obiektami izolacji termicznej mogą być:

Do czego potrzebna jest izolacja termiczna rurociągów? 

Izolacja termiczna rurociągów:

Nowoczesna izolacja termiczna rurociągów określa pewne wymagania dla materiałów termoizolacyjnych w zależności od rodzaju, cech i warunków pracy danego rurociągu. Same materiały muszą charakteryzować się niską przewodnością cieplną, wysoką odpornością na ogień, niskim procentem absorpcji wilgoci, łatwością montażu i nie zawierać toksycznych składników. Na przykład do izolacji rurociągów parowych doskonale nadają się maty z włókien ceramicznych.

Prawidłowo wykonana izolacja rurociągów, zmniejszy straty energetyczne, przedłuży okres eksploatacji, zmniejszy koszty finansowe. Nasza firma posiada duże doświadczenie w izolacji termicznej rurociągów i może zaoferować swoje usługi oraz dostarczyć materiały izolacyjne i oczywiście doradzić w interesujących Państwa sprawach. Zdjęcia i opisy wykonanych prac znajdują się na stronie "Projekty".

 

8

lata
doświadczenia

85+

zrealizowanych
projektów

50+

klientów
w 7 krajach

Projekty